Jaká reakce nastane během užívání léku?


To je naprosto individuální záležitostí a závisí také na tom, co všechno v sobě máte uložené, čím jsme v životě prošli a co máte v sobě potlačené a ne zcela zpracované.

Říká se tomu homeopatické zhoršení. Není třeba se ho lekat, je přirozenou součástí homeopatické léčby. Homeopatické léky zkrátka uvolňují a vynášejí na povrch to zablokované v nás.

Můžete cítit lítost, zlobu nebo jiné potlačené emoce, které jste se dosud neodvažovali projevit. Mohou se vám začít vybavovat nejrůznější situace a pocity z vaší minulosti, na něž již jste dávno zapomněli.

Na fyzické úrovni se vám mohou vracet nemoci, které jste již kdysi prodělali, můžete se cítit unavení.

Tyto stavy však postupně odezní a vy budete znovu nacházet  rovnováhu, sami sebe na svobodnější úrovni. Budete mít šanci stát se sebevědomějšími, tvořivějšími.

Cesta k tomu je procesem, který trvá nějakou dobu. Prvních 6 týdnů ale počítejte s "generálním úklidem". A když se gruntuje, tak se nejprve dělá dosti velký nepořádek.

 

 

Jak se svým lékem pracovat?

Lék dostanete pravděpodobně ve vysoké potenci (ředění) - většinou 200 CH nebo 1M. Nejčastější lékovou formou jsou kuličky nebo granulky. Nebude jich moc, přesto Vám vydrží na dlouho, protože se užívají jen jednou za 4 - 6 týdnů, i méně často. Podle toho, jak se bude vyvíjet Váš zdravotní a psychický stav.

Doporučuji rozpustit 1 kuličku (nebo 5 granulek) asi ve 100 ml nechlorované vody a během dne tak na 3 - 5 krát vypít. Vždy trochu podržet v ústech, vstřebává se ze sliznice úst.
Lék rozpusťte v nechlorované vodě, ideálně pramenité (ale nemusí být), ve skleničce jen pro ten účel vyhrazené - jde o to, aby se tato sklenička dál k jiným účelům nepoužívala (může být sklenička od přesnídávky, lékovka nebo i  500 ml PET láhev).

Lék můžete dostat také v kapkách. I ty doporučuji nakapat do vody. Stačí 3 – 5 kapek.

Pokud se Vám nechce lék rozpouštět nebo jste v časové tísni, můžete užít přímo kuličku, samozřejmě. Vzít jednu kuličku a nechat rozpustit v ůstech.

Lék ve vodě působí lépe, individálněji, jemněji i hlouběji, Vám na míru. Je to tím, že voda je nosič energií. Dobrých, léčivých i těch negativních. Váš postoj, Vy sami si svůj lék doladíte. Proto záleží na tom, jak ke svému léku a léčení budete přistupovat. Vděčnost a touha se změnit k lepšímu je vždy žádoucí.

Takže rozpustit jednu kuličku a dost. (V některých případech doporučuji užívat takto rozpuštěnou kuličku dva nebo i tři dny po sobě.)

Další opakování léku po domluvě. První kontrola je vhodná za 4 - 6 týdnů.


 

 

Jak se chovat během léčby?


Pokud možno vědoměji, bděleji.

Zapište si datum, kdy jste si lék vzali a taky si zapisujte, co se děje. Stačí stručné poznámky.

Zapisování není povinné ale vhodné. Nejen pro homeopata, ale i pro Vás. Poznámky spolu probereme na kontrole.

Svévolně vysazovat léky předepsané Vaším lékařem rozhodně nedoporučuji.

Můžete mi samozřejmě kdykoliv zavolat.

Kdyby se Vám jevilo zhoršení moc velké, je možno si znovu rozpustit jednu kuličku ve vodě a během asi 2 hodin často, tak co 15 minut, lék popíjet. To by Vám mělo přinést úlevu. Raději mi ale před tím zavolejte.

Alopatické léky, bylinky, aromaterapii můžete používat, jak jste zvyklí. Jen u aromaterapeutických esencí bych první dny doporučovala zdrženlivost, aby působení homeopatického léku nebylo jejich silnou vůní rušeno.


 

Další průběh léčby


Prvním užitím samozřejmě léčba nekončí. To, jak často lék užívat, se bude ukazovat v průběhu kontrol. Najdeme spolu interval, který Vám bude vyhovovat.

První kontrola probíhá ideálně za měsíc, druhá za další dva měsíce, u akutnějších potíží samozřejmě častěji. Někdy stačí po telefonu.

Homeopatie není samospasitelná a má své hranice a možnosti. Je však určitě přirozenou a účinnou cestou ke zdraví i prevencí vážnějších nemocí.

Velmi dobře se doplňuje s působením léčivých bylin, kamenů, masáží a dalších přirozených metod léčení.