Cesta od klasické medicíny k homeopatii

 

Mgr. Lenka Szopová

V letech 1984 - 1989 jsem vystudovala Farmaceutickou fakultu University Karlovy v Hradci Králové.

V lékárně jsem pracovala do roku 1995, potom jsem odešla na mateřskou a do lékárny se již nevrátila.

V roce 1997 jsem dokončila dvouleté studium klasické homeopatie v Brně pořádané The London College of Clasical Homeopaty.

Jako matka 5 dětí jsem byla dlouhodobě na mateřské dovolené (v letech 1996 - 2008) a během této doby jsem se dále vzdělávala v oborech celostní medicíny, především homeopatie, etikoterapie a logoterapie, léčivým působením bylin a stravy.

Esencí mých dosavadních zkušeností je, že návrat od nemoci a trápení k harmonii a štěstí je proces, který rozhodně není jen v rukou lékařů, ale je závislý na celkovém způsobu života, myšlení a postojů každého  nás i celé naší společnosti.

Krátkodobě jsem pracovala také jako asistentka u mentálně postižených dětí. 

Jsem registrovaným homeopatem české komory klasické homeopatie ČKKH.

V rámci prohlubování homeopatických znalostí mě nejvíc oslovil seminář (z let 2010 - 2012),  na kterém vyučovala belgická homeopatka Anna Vervarcke tzv. vitální přístup v homeopatickém léčení. Tento směr a způsob hledání homeopatického léku je mi nejbližší.

Absolvovala jsem též kurzy aromaterapie a zabývám se blahodárným působením bylinek a esenciálních olejů.

Vedu semináře arteterapie, která jemným způsobem vede k sobě, k vnímání svých vnitřních pocitů a potřeb a k jejich vyjádření malováním či tvůrčím psaním.